Lopbarības ražotājiem

Visvairāk nepieciešamais minerālelements

kalkis veselibai

Kapēc lopbarībā vajag kalciju

Lopu audzēšanā liela nozīme ir pilnvērtīgam un pareizam uzturam. Tas nepieciešams dzīvnieku attīstībai un veselībai, palielinot produktivitāti un ražību.

No dzīvnieku ķermenī sastopamajiem vairāk nekā 40 minerālelementiem par mājdzīvnieku ēdināšanā nepieciešamiem tiek uzskatīti 17 – septiņi makroelementi (Ca, P, K, Na, Cl, S, Mg) un 10 mikroelementi (Fe, Zn, Cu, I, Mn, Co, Mo, Se, F, Cr).

No minerālelementiem dzīvnieka organismā visvairāk ir kalcija (Ca), līdz ar to arī nepieciešami augstākie tā apgādes normatīvi – devas. Īpaši tas attiecināms uz dējējputniem un augstražīgām govīm. Kalcijs kalpo par struktūrelementu skeleta un zobu sastāvā, šūnās un starpaudu šķidrumā, piedalās asins sarecēšanā, nervu sistēmas uzbudināmības regulēšanā. Tas nepieciešams normālai skeleta, sirds un gludās muskulatūras darbībai.

Kalcija darbība ir cieši saistīta ar fosforu un D vitamīnu. Ja barības devā trūkst kalcija vai fosfora, ja šie elementi ir nepareizā attiecībā vai arī trūkst D vitamīna, normāla kaulaudu veidošanās nevar notikt, un jaunie dzīvnieki saslimst ar rahītu, bet pieaugušie – ar osteomalāciju vai osteoporozi. Dējējputniem krasi samazinās dējība un olu čaumalas izturība. Kaļķis īpaši nepieciešams grūsniem lopiem, jaunlopiem, augstražīgiem un strauji augošiem lopiem.

Lopbarības kaļķis dzīvnieku organismā:

Struktūr- elements
kalpo par struktūrelementu skeleta un zobu sastāvā, šūnās un starpaudu šķidrumā. Ir elements veiksmīgas imūnsistēmas darbības nodrošināšanā
Asinrece, uzbudināmība
piedalās asinsrecē un nervu sistēmas uzbudināmības regulēšanā
Sirds un muskulatūra
piedalās normālas sirds un gludās muskulatūras darbības nodrošināšanā
Mazuļu iznēsāšanai
kontrolē muskuļu kontrakciju un nervu impulsus (īpaši svarīgi mazuļa iznēsāšanas un dzemdību nodrošināšanai)

Jautājiet mums

Ja vēlaties saņemt piedāvājumu vai uzzināt vairāk par Sātiņu kaļķa produktu kvalitātes rādītājiem vai izmantošanu lopbarībā - lūdzu sazinieties ar mums:


uldis.spelmanis@satini.lv
29254833