Būvmateriālu ražotājiem

Kaļķis ir viens no senākajiem būvmateriāliem, ko izmantoja jau senie romieši

Būvmateriālu ražotājiem

Ja iedomājamies pasauli, kur dzīvojam īstās mājās, tad ir skaidrs, ka bez kaļķa tas nebūtu iespējams. Gan gadsimtu vecas ēkas, gan miljons dolāru vērtas savrupmājas, gan augstākie debesskrāpji pasaulē ir apliecinājums tam, cik neaizstājams ir kaļķis celtnieka un būvmateriālu ražotāja ikdienā. Nozīmīgi ir arī tas, ka kaļķis atbilst visiem ekoloģiskās būvniecības principiem. Mūsdienās tas ir svarīgs jautājums, domājot par vides tīrību un zaļo dzīvesveidu.

Kaļķis tiek izmantots

Javas ražošanā
Java ir neatņemama celtniecības sastāvdaļa, jo bez tās ķieģeļi neturētos kopā. Kaļķi saturošā java no atmosfēras uzsūc oglekļa dioksīdu, kas izšķīst javā esošajā ūdenī un reaģē ar kaļķi, veidojot karbonāta kristālus. Cementa–kaļķa maisījumi nodrošina vajadzīgo stiprību, vislabākās „mīkstās” īpašības un augstu ūdens aiztures spēju. Turklāt kaļķis uzlabo salipšanu un samazina lietus caurlaidību, palielina javas izturību pret sulfātu iedarbību.
Kaļķa ķieģeļos
To maisījuma sastāvā ir tikai kaļķis, dabiskā smilts un ūdens. Vēlāk šis maisījums tiek gatavināts reaktoros un saspiests ar tvaiku, izveidojot ķieģeļus. Kaļķis (tajā esošais lielais kalcija oksīda daudzums) piešķir ķieģeļiem maksimālu mehānisko stiprību, noturību un blīvumu.
Tērauda karkasos
Betona stiprināšanai

Jautājiet mums

Ja vēlaties saņemt piedāvājumu vai uzzināt vairāk par Sātiņu kaļķa produktu kvalitātes rādītājiem vai piemērotību būvmateriālu ražošanai - lūdzu sazinieties ar mums:


uldis.spelmanis@satini.lv
29254833