Sijātais kaļķakmens

Lauksaimniecībā augšņu kaļķošanai

kalkis darzam

Sijātais kaļķamens

Lēnas, ilgstošas iedarbības kaļķojamais materiāls augšņu pamatkaļķošanai un uzturošajai kaļķošanai. Augsta neitralizēšanas spēja – izteikta kā CaCo3 ekvivalents – 98%. Plaši izmantojams skābo augšņu kaļķošanai lauka kultūrām un ganībām, dārzeņu platībām un augļu koku stādījumiem. Kaļķojot augsni ar sijāto kaļķakmeni, kultūraugs saņem kalciju,un augsnē nonāk kalcija joni, kas tajā rada sārmainu reakciju. Tādējādi tiek nodrošināts pārējo augu augšanai un ražas veidošanai nepieciešamo barības elementu kustīgums un uzņemšanas spēja. Kalcijs ir viens no elementiem, kas piedalās šūnapvalku veidošanā, tas regulē augu virszemes daļu augšanu, kā arī neitralizē organisko skābju kaitīgo iedarbību augu šūnās.

Pilnvērtīgi izveidojušās šūnu sieniņas palielina augu spēju pretoties sēņu slimību ierosinātājiem. Kalcijs paaugstina veldres izturību graudaugiem, veicina sakņu spurgaliņu attīstību augiem, līdz ar to tiek sekmēta barības elementu uzņemšanas spēja. Lielai daļai dārzeņu un augļu kalcijs ir viens no svarīgākajiem elementiem kvalitatīvas ražas iegūšanai un veiksmīgai uzglabāšanai.

Īpašas prasības pēc kalcija nodrošinājuma ir rapšiem un dārzeņiem. Galviņkāpostiem un ziedkāpostiem kalcija trūkuma gadījumā tiek traucēta normālu galviņu veidošanās.

Materiāla izkliedēšanai lieto birstošo materiālu izkliedētājus. Jāņem vērā, ka par 1 mm (1–20 mm) rupjāku daļiņu saturs ir~ 55%. Izkliedējot jānodrošina joslu pārklāšanās tā, lai augsne tiktu pārklāta vienlīdz kā ar smalko, tā ar rupjāko materiāla daļu. Augšņu kaļķošana ir viens no priekšnoteikumiem veiksmīgai kultūraugu audzēšanai. Nodrošinot optimālu augsnes reakciju, atmaksājas kultūrauga ražas veidojošā kompleksā papildmēslojuma lietošana.

Jautājiet mums

Ja vēlaties saņemt piedāvājumu vai uzzināt vairāk par kaļķamens produktiem - lūdzu sazinieties ar mums:


uldis.spelmanis@satini.lv
29254833