Asfaltbetona ražotājiem

Kaļķis paildzina ceļu segumu mūžu, it sevišķi pie lielām slodzēm

Asfaltbetons

Ikviens, kas kaut reizi braucis pa automaģistrāli vai ielu, kaut reizi stāvējis uz vilciena perona vai ar lidmašīnu pacēlies no lidlauka, sapratīs asfalta nozīmīgumu mūsdienu pasaulē. Bez tā mēs vēl arvien brauktu pa dubļainiem ceļiem un saņemtu ziņas ar pāris mēnešu nokavēšanos.

Mūsdienās kaļķis vairs  nav tikai minerāla pildviela.  Tas tiek uzskatīts par daudzfunkcionālu asfalta modifikatoru, kas paildzina asfalta slāņu dzīvesciklu un samazina ceļa seguma uzturēšanas izmaksas.

Ceļu izveidošanā un uzturēšanā kaļķis veic svarīgas funkcijas

Mitrumnoturība
Paaugstina bitumena maisījumu izturību pret mitruma iedarbību. Kaļķis ļauj maisījumiem saglabāt veiktspēju un nodrošināt atbilstošu izturību pret lielu spriegumu (īpaši svarīgi ceļiem, kas pakļauti regulārai satiksmei).
Izturība
Kaļķis paaugstina arī bitumena saistvielas viskozitāti un padara to izturīgāku pret grambu veidošanos un noguruma plaisām. Reaģējot ar bitumena sastāvdaļām, kaļķis samazina oksidāciju, kas izraisa asfalta maisījumu priekšlaicīgu nolietošanos.

Jautājiet mums

Ja vēlaties saņemt piedāvājumu vai uzzināt vairāk par Sātiņu kaļķa produktu kvalitātes rādītājiem vai piemērotību asfaltbetona ražošanai - lūdzu sazinieties ar mums:


uldis.spelmanis@satini.lv
29254833