Kūdras substrāta ražotājiem

Kūdras substrāta bagātināšanai un pH līmeņa normalizēšanai

kalcijs ar kudru

Kaļķis kūdras substrāta sagatavošanā

Mūsdienās par galvenajām kūdras pielietojuma jomām atzīstama enerģētika, lauksaimniecība, kā arī siltumizolācijas materiālu ražošana. Tomēr ir arī citas kūdras izmantošanas iespējas. Termiskās un ķīmiskās apstrādes rezultātāno kūdras ir iegūstams plašs ķīmisko vielu klāsts, piemēram, humusvielas, spirti, aktivētās ogles, vaski, furfurols, daudzveidīgas bioloģiski aktīvās vielas. Kūdra un tās pārstrādes produkti tiek izmantoti arī tādās jomās kā vides tehnoloģijas, medicīna, pārtikas rūpniecība, krāsvielu un parfimērijas ražošana un citas.

Kopēja kūdras substrātu iezīme – tie tiek ražoti no kvalitatīvas, parasti maz sadalījušās sūnu kūdras, kurai pievienoti kaļķošanas minerāli, mēslojums un mikroelementi. Kūdras substrāti izmantojami galvenokārt dažādu augu audzēšanai.

Latvijas kūdrai piemīt šādas teicamas īpašības:

  • tā praktiskiir brīva no infekcijas slimībām un nezāļu sēklām,
  • ļoti labi uzsūc un saglabā mitrumu, vienlaicīgi nodrošinot gaisa piekļuvi saknēm
  • sākotnēji kūdrā gandrīz nav barības vielu, un tas dod iespēju substrātu uzlabot atbilstoši katra auga vajadzībām.

Sagatavojot substrātus,līdztekus pamata mēslojumam tiek pievienots arī mikromēslojums. Katrai audzējamai kultūrai pievienojamo mikromēslojumu pielāgo pēc nepieciešamības.

Ko dara kaļķis kūdras substrātos:

koriģē substrāta pH līmeni
paātrina sadalīšanās procesu

Jautājiet mums

Ja vēlaties saņemt piedāvājumu vai uzzināt vairāk par Sātiņu kaļķa produktu kvalitātes rādītājiem vai izmantošanu kūdras substrātā - lūdzu sazinieties ar mums:


uldis.spelmanis@satini.lv
29254833