Kaļķakmens milti

Lauksaimniecībā, lopkopībā, celtniecības materiālu un asfaltbetona ražošanā, ķīmiskajā rūpniecībā

kalkakmens milti

Kaļķakmens milti

Fizikālo un ķīmisko īpašību dēļ kaļķakmens milti ir materiāls ar plašu pielietojumu dažādās nozarēs – celtniecības izejmateriālu, asfaltbetona un transportbetona ražošanā, ķīmiskajā rūpniecībā, kā arī lauksaimniecībā un lopkopībā.
Kaļķakmens milti ir pulverveida materiāls, kura smalko daļiņu saturs (mazāk par 1 mm) ir 99,9%. Būvmateriālu rūpniecībā no kaļķakmens ražo cementu un kaļķi, cukura ražošanā to izmanto biešu jēlsulas attīrīšanai, ķīmiskajā rūpniecībā- sodas, kalcija karbīda un minerālmēslu ražošanā, stikla ražošanā kā piedevu, lai uzlabotu stikla termisko un ķīmisko izturību. Lauksaimniecībā lieto augsnes kaļķošanai un kā piedevu lopbarībā.

Medicīnā

Medicīna ir tikai siena no nozarēm, kā kaļķakmens var būt noderīgs cilvēkam. Kaļķakmens, no kura tiek iegūti tik vērtīgie kalcija preparāti – arī medikaments „Calcigran”–, ir karbonātiezis, kas sastāv galvenokārt no kalcīta un kalcija karbonāta.

Ceļu būvniecībā

Kaļķi nav tikai minerāla pildviela, mūsdienās tas tiek uzskatīts par daudzfunkcionālu asfalta modifikatoru. Nav noslēpums, ka kaļķis spēj paaugstināt bitumena maisījumu izturību pret mitruma iedarbību, ļaujot tiem saglabāt veiktspēju, nodrošinot atbilstošu izturību pret lielu spriegumu, t.i., ceļa segumos, kas pakļauti regulārai satiksmei vai sastrēgumiem. Kaļķis paaugstina arī bitumena saistvielas viskozitāti un padara to izturīgāku pret grambu veidošanos un noguruma plaisām.

Lauksaimniecībā

Lauksaimniecībā kaļķakmens milti ir lēnas iedarbības kaļķojamais materiāls augšņu uzturošajai kaļķošanai. Tiem piemīt augsta neitralizēšanas spēja – izteikta kā CaCo3 ekvivalents – 98%. Plaši izmantojams skābo augšņu kaļķošanai lauka kultūrām un ganībām, kūdras substrātu gatavošanai, dārzeņu platībām un augļukoku stādījumiem. Kaļķojot augsni ar šo materiālu, kultūraugam tiek iedots kalcijs un augsnē nonāk kalcija joni, kas rada sārmainu reakciju, nodrošinot pārējo augu augšanai un ražas veidošanai nepieciešamo barības elementu kustīgumu un uzņemšanas spēju. Salīdzinot ar sijāto kaļķakmeni, tas ir ātrākas iedarbības kaļķojamais materiāls, taču ar ne tik ilgstošu iedarbību. Lauka kultūru kaļķošanai izmanto specifisku tehniku pulverveida materiāla izkliedei, mazākās platībās to var izkliedēt arī ar birstošo materiālu izkliedētājiem. Augšņu kaļķošana ir viens no priekšnoteikumiem veiksmīgai kultūraugu audzēšanai. Nodrošinot optimālu augsnes reakciju, atmaksājas kultūrauga ražas veidojošā kompleksā papildmēslojuma lietošana.

Jautājiet mums

Ja vēlaties saņemt piedāvājumu vai uzzināt vairāk kaļķakmens produktiem - lūdzu sazinieties ar mums:


uldis.spelmanis@satini.lv
29254833